Plodová zelenina

Crown Prince – najlepsia na pecenie, jedna z najdlhsie skladovatelnych odrod Galeux d’Eysines – najlepsia na polievku, na pomale varenie v polievkach a aomackach Tonda Padana – najlepsia na chlieb a pecivo (opiect na oleji dozlatista, rozmixovat a vmiesat do cesta), vynike aj v polievke
Plazivé odrůdy: ‚Goliáš* je odrůda mo­hutného vzrůstu s ohnivě oranžovými, ku­latými až oválnými plody, s oranžovou dužninou a obttch rozměrů. ‚Veltruská obrovská* je méně náročná než předchozí odrůda. Má plody ploše kulovité, světle oranžové se stejně barevnou dužninou. Rostlina, jak i sám název praví, dorůstá obrovských rozměrů a svými dlouhými lo­dyhami dokáže zarůst pěkný kus zahrady.  Keříčkové odrůdy: ‚Kveta* je raná lahůd­ková odrůda tykve, která plodí již za 70 dní po výsevu. Plody jsou válcovité, zelenožlu­té se žlutobílou dužninou a sklízíme je po­stupně při hmotnosti asi 1 až 2 kg. Švýcar­ská odrůda, ranější a výnosnější než ‚Kve­ta*, je ‚Diamant F1 Plody má válcovité, tmavě zelené s výraznými stříbřitými, po­délnými skvrnami. Sklízíme mladé plody o hmotnosti 1 kg, a tím podpoříme růst dal­ších.
Retzer Gold (Cucurbita pepo L. ) – Improved Styrian oil pumpkin. Organic cultivation. Long-shooting growth with medium-size fruit. Skinless seeds, which sit loosely in the fruit flesh and can be relatively easily removed from the fruit cavity. Large, bulbous, dark, olive-green seeds. For warmer locations. Cultivation: from end of April to beginning of May. Harvest – septermber-oktober, ked uz su skoro cele naozaj oranzove/zlte – Ak chceme na jednej rastline veľa plodov, musíme vela polievať. Na hlavnom reze odstráňte vrch za prvými deviatimi listami a to isté urobte aj na prvých bočných výhonkoch. Hlavné odrezky sú takmer samčie kvety, na prvých bočných výhonkoch sú niektoré samčie, niektoré samičie kvety a na ostatných bočných výhonkoch sú väčšinou samičie kvety.
Hokaido – Red Kuri, Green Hokkaido Obycajne (C.pepo) – Atlantic Giant s 500kg plodmi, Butternut Waltham
Costata Romanesco – najchutnejsia z letnych Tromboncino – dlha dekorativna, chuti sladsie Parador AGM – velmi produktivna, odolna voci chorobam  
Rekorderom je Atlantic Giant s 500kg plodmi.

Ako hľadať?

Tento vyhľadávač vyhľadáva výrazy iba v texte a nadpisoch rád, vyluhov a podobne.

NEVYHĽADÁVA v kategóriách, mesiacoch, aktivitách a v prepojeniach.

Je teda vhodný, keď hľadáte nejakú konkrétnu vec. 

Ak  napríklad hľadáte všeobecné rady k skočkám, je praktickejšie nájsť si samostatnú stránku škodcu „Skočky„, pretože výsledkov dostanete viac, ako keď do vyhľadávača napíšete „Skočky„. To preto, že na stránke o skočkách sú zobrazené aj texty, ktoré sú priradené skočkám, aj keď sa slovo „skočky“ explicitne v texte nevyskytuje a teda vyhľadávač daný text nenájde a danú radu teda nezobrazí.