O tomto webe

Tento projekt začal nenápadne v programe MS Word. Vždy keď som mal nejaký problém v záhrade, niečo nerástlo, alebo tam bol škodca, alebo som sa chcel dozvedieť o tom ako hnojiť paradajky, tak som si to musel hľadať na internete. Keď som to hľadal druhý krát,tak som si povedal, že si to odložím niekam do Wordu, kde to rýchlo nájdem.

 

Potom som si prečítal prvú knižku a zaujímavé nápady, som si prepísal do toho mojho wordu. Po roku a pol som mal 160 stranový dokument, v ktorom som sa nevedel vyznať. Prekvapivo. Tak som si to začal organizovať podľa zeleniny, podľa škodcov, vyznačoval som si farebne časové údaje (kedy čo siať, kedy presádzať priesady, …). Chvíľu to fungovalo, ale kď prišiel apríl a ja som sa chcel dopátrať k tomu čo teda vlastne mám v záhrade siať, alebo tobiť, musel som prelúskavať celý dokument (ktorý medzičasom zasa narástol o ďalšie strany).

 

Vtedy mi napadlo, že by bolo najlepšie s toho urobiť nejakú databázu informácií, kde by všetko bolo poprepájané so všetkým. Zelenina so škodcami, aktivity so zeleninou s časom, hnojenie s výluhmi a so zeleninou a mnoho ďalších podobných spojení.

 

Výsledkom je tento web. Na začiatku to bol web len pre mňa, pekne uprataný, prepojený a prehľadný. Kamaráti do mňa ale rýpali dovtedy, kým som im k nemu nedal tiež prístup. A od toho bol už len kúsok k zverejneniu celkovo.

 

Nie som autorom rád uvedených na tomto webe. Pri väčšine rád mám uvedený zdroj, odkiaľ rada pochádza a kde sa dá dohľadať. Pri niektorých radách zdroj nie je, lebo som si ho nezapísal, alebo tam kde som radu našiel nebol uvedený. Ak sa zdroj dozviem, uvediem ho rád.

 

Áno, prístup k informáciam na tomto webe je symbolicky platený. To preto, že s ním bolo a je naozaj veľa práce a je za ním strávených veľa hodín sústredenia. A nielen s webom – aj s čítaním všetkých kníh, vypisovaním výsledkov, triedením do kategórií apod.

Ako hľadať?

Tento vyhľadávač vyhľadáva výrazy iba v texte a nadpisoch rád, vyluhov a podobne.

NEVYHĽADÁVA v kategóriách, mesiacoch, aktivitách a v prepojeniach.

Je teda vhodný, keď hľadáte nejakú konkrétnu vec. 

Ak  napríklad hľadáte všeobecné rady k skočkám, je praktickejšie nájsť si samostatnú stránku škodcu „Skočky„, pretože výsledkov dostanete viac, ako keď do vyhľadávača napíšete „Skočky„. To preto, že na stránke o skočkách sú zobrazené aj texty, ktoré sú priradené skočkám, aj keď sa slovo „skočky“ explicitne v texte nevyskytuje a teda vyhľadávač daný text nenájde a danú radu teda nezobrazí.