Časté otázky

Obsah

Lebo som ich ešte nepestoval a nepotreboval som k nim zhanat informacie. Budu pribudat postupne.

Rady pochádazajú z roznych zdrojov a každý autor na to mal asi iný názor.

Áno, priebežne informácie dopĺňam. ALe je pravda, že hlavne vtedy, keď danú zeleninu, alebo problém riečim vo vlastnej záhrade.

Zdroj každej rady je uvedený pri detaile danej rady.

Pri výluhoch môžete napísať svoju skúsenosť, alebo komentár. Ostatné veci mi kľudne napíšte do emailu, pridám ich na webku.

To je možné. Zdrojov je veľa a každý má inú skúsenosť. Toto je zbierka rád, ktoré som našiel ja.

Členstvo

Tak to budeme mať všetci smolu, lebo ja prídem o veľa práce a pozbieraných informácií, vy zasa o peniaze. Stať sa to môže, ale nie je to v záujme ani mňa ani nikoho iného.

Verím, že suma predplatného nei je likvidačná pre nikoho, takže skôr odporúčam mať vlastné konto. Stránka je nastavená tak, aby pri prihlásení odhlásila všetky ostatné prihlásenia, takže ak to tak chcete robiť, budete to musieť nejako vymyslieť.

Cena

Nemusíte platiť. Kľudne si tie informácie vyhľadajte na internete, v knižnici, alebo v knihách v kníhkupectve. Táto stránka existuje, pretože mne veľmi šetrí čas práve pri tom hľadaní. Môže šetriť aj vám. Ale rovnako dobre si všetko môžte prečítať aj inde.

 

Aj táto stránka má svoje náklady, Nie sú nijako závratné, ale sú. Niekto ju musel vytvoriť, zaplatiť licencie za používané prvky (téma, pluginy, …), treba zaplatiť doménu a hosting, za jej udržiavanie a nakoniec treba zaplatiť aj čas niekoho, kto všetky tie informácie na stránku pridal, roztriedil ich a popriraďoval jednotlivým kategóriám. To všetko preto, aby ste si vy mohli všetky informácie ľahko a prehľadne nájsť a prečítať. Táto stránka nemá žiadne reklamy, nemá sponzorov a tak jediný zdroj príjmov na pokrytie nákladov sú ľudia, ktorí si cenia obsah, ktorým im je poskytnutý.
 
Samozrejme platiť, ale nemusí nikto. Len potom neuvidí všetko čo stránka ponúka.

Aj keď túto stránku prevádzkujem ja osobne, príjmy z nej musím priznať a zdaniť. Vlastne, ešte predtým ako ich priznám a zdaním, tak musím zaplatiť poplatok za platbu kartou. Každá platba sa zaúčtuje a na konci roka mi účtovník pošle faktúru. Zo sumy, ktorú člen zaplatí teda cca 3 Eurá zoberie štát, účtovník a spoločnosť Stripe, cez, ktorú sa platby realizujú.

Ako hľadať?

Tento vyhľadávač vyhľadáva výrazy iba v texte a nadpisoch rád, vyluhov a podobne.

NEVYHĽADÁVA v kategóriách, mesiacoch, aktivitách a v prepojeniach.

Je teda vhodný, keď hľadáte nejakú konkrétnu vec. 

Ak  napríklad hľadáte všeobecné rady k skočkám, je praktickejšie nájsť si samostatnú stránku škodcu „Skočky„, pretože výsledkov dostanete viac, ako keď do vyhľadávača napíšete „Skočky„. To preto, že na stránke o skočkách sú zobrazené aj texty, ktoré sú priradené skočkám, aj keď sa slovo „skočky“ explicitne v texte nevyskytuje a teda vyhľadávač daný text nenájde a danú radu teda nezobrazí.