Odporúčané odrody paradajok

Rada

a) Poľné vysoké. Vysadzované ku kolíkom.

Sláva Porýnska. Odroda je asi 145 cm vysoká. Vegetačné ob­dobie je asi 135 dní. Zrelý plod je červený so žltkastým, niekedy zretelnel vystupujúcim priečnym pruhovaním. Plod dosahuje váhu 00—05 g,; Rastlina je vysoká.

Stuptcký poľný skorý. Ker je vysoký asi 120 cm. Plody sú plochoguľaté, stredne veľké. Je to skorá odroda s vegetačným obdobími asi 120 dní.

b] Poľné nízke.

Pestované bez kolíkov.

Tieto odrody nazývame deter- minantné. Sú to odrody nízke­ho, kompaktného (pevného) vzrastu, na ktorých1 hlavný vý­honok končí rast za druhým až tretími súkvetími.

Olomoucký nízky. Ker je asi 50 cm vysoký, plody sú guľa­té, stredne veľké, často s ná­znakmi rebier. Je to skorá od­roda s vegetačným obdobím asi |l20 dní.

Vrbičanský nízky. Je to nízky ker s plocboguľatýmŕ plodmi, ktoré sú pri stopke plytko rebrovité. Skorá odroda s vegetač­ným obdobím 120 dní.

lmun. Známa, pomerne stará odroda, ktorá vytvára asi 50 cm vysoký ker. Plody sú malé. Je to skbrá odroda s vegetačným obdobím) asi 120 dní.

Nana je ďalšou povolenou odrodou z roku 1968.

Zelenina, ktorej sa rada týka

Druh zeleniny

Aktivita

Škodca, na ktorého funguje

Ďalšie zaujímavé rady pre pestovanie

Na zahradu vysaďte v květnu. Ideální sazenice určená k výsadbě má 4–6 pravých listů. Sázejte vždy do vlhké půdy, ideálně po dešti. Doporučený spon je 30

Čítať celú »

V březnu až dubnu vysejte do středně velkých kontejnerů vždy cca 5 semen do hloubky maximálně 2 cm. Nechejte klíčit při teplotě 15–18 °C. Jakmile semínka

Čítať celú »

Zo slezu zbierame v júni mladé lístky pred rozkvetom, neskoršie kvety (s kalichom i bez kalicha). Kvety zbierame denne, čím viac ich obtrhávame, tým viac

Čítať celú »

Ako hľadať?

Tento vyhľadávač vyhľadáva výrazy iba v texte a nadpisoch rád, vyluhov a podobne.

NEVYHĽADÁVA v kategóriách, mesiacoch, aktivitách a v prepojeniach.

Je teda vhodný, keď hľadáte nejakú konkrétnu vec. 

Ak  napríklad hľadáte všeobecné rady k skočkám, je praktickejšie nájsť si samostatnú stránku škodcu „Skočky„, pretože výsledkov dostanete viac, ako keď do vyhľadávača napíšete „Skočky„. To preto, že na stránke o skočkách sú zobrazené aj texty, ktoré sú priradené skočkám, aj keď sa slovo „skočky“ explicitne v texte nevyskytuje a teda vyhľadávač daný text nenájde a danú radu teda nezobrazí.