Odporúčané odrody kalerábu

Rada

Podľa dĺžky vegetačného obdobia rozdeľujeme odrody na skoré s vegetačným obdobím 75—80 dní, poloskoré a neskoré s vege­tačným obdobím 110—150 dní.

Kvetoslavský modrý. Buľva má plocho guľatý základný tvar. Dužina je jasnozelená, pri vyspelejších žltkastobiela, pri šupke zelenkastá s viditeľnými cievnymi zväzkami.

Libochovický biely skorý. Vytvára splošteno guľaté buľvy jas- nozelenej farby.

Matuškov pražský modrý skorý. Vytvára plocho guľaté buľvy fialovej farby. Hlúb pozvoľna prechádza ďo buľvy. Je to odroda vhiodhá pre poľné skoré pestovanie.

Kozmanov modrý. Vytvára veľké modré až modrofialové buľvy s hrubým hlúbom. Táto poloneskorá odroda je vhodná pre letný a jesenný zber.

Dštenickýj modrý. Odroda pochádza z krajovej odrody Špekov modrý, ktorá tvorí veľké buľvy modrofialovej farby, dosť silno osrienené. Je to odroda vhod’njä na uskladňovanie.

Moravia. Základný tvar je plochloguľatý s rovným, niekedy mierne prepadnutým vrcholom. Farba buľvy je jasnozelená s bie- lozelenou dužinou. Je to veľmi skorý kaleráb vhodný pre všetky spôsoby skjorého pestovania.

Ďalšou povolenou odrodou je Stupický poľný skorý.

Zelenina, ktorej sa rada týka

Druh zeleniny

Aktivita

Škodca, na ktorého funguje

Ďalšie zaujímavé rady pre pestovanie

Na zahradu vysaďte v květnu. Ideální sazenice určená k výsadbě má 4–6 pravých listů. Sázejte vždy do vlhké půdy, ideálně po dešti. Doporučený spon je 30

Čítať celú »

V březnu až dubnu vysejte do středně velkých kontejnerů vždy cca 5 semen do hloubky maximálně 2 cm. Nechejte klíčit při teplotě 15–18 °C. Jakmile semínka

Čítať celú »

Zo slezu zbierame v júni mladé lístky pred rozkvetom, neskoršie kvety (s kalichom i bez kalicha). Kvety zbierame denne, čím viac ich obtrhávame, tým viac

Čítať celú »

Ako hľadať?

Tento vyhľadávač vyhľadáva výrazy iba v texte a nadpisoch rád, vyluhov a podobne.

NEVYHĽADÁVA v kategóriách, mesiacoch, aktivitách a v prepojeniach.

Je teda vhodný, keď hľadáte nejakú konkrétnu vec. 

Ak  napríklad hľadáte všeobecné rady k skočkám, je praktickejšie nájsť si samostatnú stránku škodcu „Skočky„, pretože výsledkov dostanete viac, ako keď do vyhľadávača napíšete „Skočky„. To preto, že na stránke o skočkách sú zobrazené aj texty, ktoré sú priradené skočkám, aj keď sa slovo „skočky“ explicitne v texte nevyskytuje a teda vyhľadávač daný text nenájde a danú radu teda nezobrazí.