Odporúčané odrody karfiolu

Rada

Jednotlivé odrody rovnako ako pri všetkých hlúbovinách roz­deľujeme podľa dĺžky vegetačného obdobia na skoré, poloskoré a neskoré. V našich podmienkach sa však poloskoré a neskoré odrody nedaria, a preto sa takmer nepestujú. Skoré odrody majú vegetačné obdobie asi 120 dní a podľa potreby ich pestujeme a zaradujeme do osevného postupu tak, aby boli na trhu cez celý rok.

 

Maximus je stredne vysoká odroda s veľkými oblúkovito odstá­vajúcimi listami, na stredne vysokom a nie veľmi hrubom von­kajšom hlúbe.

E 43 je nízka odroda s menšími vzpriamenými listami na ná- padíne nízkom a pomerne tenkom vonkajšom hlúbe.

Expres má vysoko klenutú veľmi pevnú kompaktnú ružicu s hrubším zrnením. Rastlina je veľmi nízka so slabým rozložitým olístením na nízkom hlúbe.

Pragq. m|á vysokú klenutú pevnú ružicu. Dosť dlho vydrží v kon­zumnej zrelosti. Rastlina je nižšieho vzrastu s rozložitými listami na nízkom vonkajšom! hlúbe.

Primus a Super sú povolené odrody z roku 1969.

Zelenina, ktorej sa rada týka

Druh zeleniny

Aktivita

Škodca, na ktorého funguje

Ďalšie zaujímavé rady pre pestovanie

Na zahradu vysaďte v květnu. Ideální sazenice určená k výsadbě má 4–6 pravých listů. Sázejte vždy do vlhké půdy, ideálně po dešti. Doporučený spon je 30

Čítať celú »

V březnu až dubnu vysejte do středně velkých kontejnerů vždy cca 5 semen do hloubky maximálně 2 cm. Nechejte klíčit při teplotě 15–18 °C. Jakmile semínka

Čítať celú »

Zo slezu zbierame v júni mladé lístky pred rozkvetom, neskoršie kvety (s kalichom i bez kalicha). Kvety zbierame denne, čím viac ich obtrhávame, tým viac

Čítať celú »

Ako hľadať?

Tento vyhľadávač vyhľadáva výrazy iba v texte a nadpisoch rád, vyluhov a podobne.

NEVYHĽADÁVA v kategóriách, mesiacoch, aktivitách a v prepojeniach.

Je teda vhodný, keď hľadáte nejakú konkrétnu vec. 

Ak  napríklad hľadáte všeobecné rady k skočkám, je praktickejšie nájsť si samostatnú stránku škodcu „Skočky„, pretože výsledkov dostanete viac, ako keď do vyhľadávača napíšete „Skočky„. To preto, že na stránke o skočkách sú zobrazené aj texty, ktoré sú priradené skočkám, aj keď sa slovo „skočky“ explicitne v texte nevyskytuje a teda vyhľadávač daný text nenájde a danú radu teda nezobrazí.