Postrek proti monilioze

Postup

Za daždivého počasia v období kvitnutia je vždy potrebné citlivé odrody marhúľ, broskýň, sliviek a višní ošetriť bioprípravkami.

Ošetruje sa dvakrát, a to na začiatku a na konci kvitnutia. Na každý postrek sa odporúča použiť prípravok Chitopron (50 ml/10 l vody) a opakovať ho vždy, keď hrozí veľký výskyt moniliózy, aj počas roka, tak na kôstkoviny, ako aj jadroviny. Ovocie môžeme pred hnilobou, ktorú spôsobuje monilióza, ochraňovať postrekom z CuproTonicu (20 ml/10 l vody) zmiešaného s Chitopronom (50 ml/10 l vody). Aplikujeme ho dva týždne pred predpokladaným zberom. (Pozor, pri broskyniach a citlivých odrodách jabloní, ktoré neznášajú meďnaté prípravky, CuproTonic vynecháme!)

Zelenina, ktorej sa výluh týka

Škodca, na ktorého funguje

Zdroj

Ako hľadať?

Tento vyhľadávač vyhľadáva výrazy iba v texte a nadpisoch rád, vyluhov a podobne.

NEVYHĽADÁVA v kategóriách, mesiacoch, aktivitách a v prepojeniach.

Je teda vhodný, keď hľadáte nejakú konkrétnu vec. 

Ak  napríklad hľadáte všeobecné rady k skočkám, je praktickejšie nájsť si samostatnú stránku škodcu „Skočky„, pretože výsledkov dostanete viac, ako keď do vyhľadávača napíšete „Skočky„. To preto, že na stránke o skočkách sú zobrazené aj texty, ktoré sú priradené skočkám, aj keď sa slovo „skočky“ explicitne v texte nevyskytuje a teda vyhľadávač daný text nenájde a danú radu teda nezobrazí.