Domáci postrek č.2.

Postup

Zaliať pretlačený cesnak (2-3 hlavičky) takmer vriacou vodou (1 liter), lúhovať minimálne hodinu (aspoň vychladne), scedte cez jemné sitko, potom pridajte trochu octu (tak 1 max 2 dcl), a trošku mydla alebo iného saponátu (iba tak za 1-2 PL). Takto zarobený postrek si dajte do fľaše s rozprašovačom a hurá na to. S octom opatrne inak spálite listy, nie úplne ale po okrajoch môžu zhnednúť. Saponát alebo mydlo je na to aby to dobre chytilo na škodcov, rastline neublíži a postupne sa zmyje (hocijaký kúsok mydla rozpustiť vo vode).

Funguje na vošky aj na skočky a iné škodce na všetky rastliny (aj keď pri voškách je lepšie to nechať na lienky a týmto iba trochu pomôcť napr. na polovici kríka aby nám lienky neodišli).

Skočky okamžite odišli, aplikovať najviac každý tretí deň (kôli octu alebo ho na druhý deň v postreku vynechať).

Pri voškách po aplikovaní postreku, je dobre osprchovať rastlinu prúdom vody aby sa zmyli vošky.

Zelenina, ktorej sa výluh týka

Škodca, na ktorého funguje

Ako hľadať?

Tento vyhľadávač vyhľadáva výrazy iba v texte a nadpisoch rád, vyluhov a podobne.

NEVYHĽADÁVA v kategóriách, mesiacoch, aktivitách a v prepojeniach.

Je teda vhodný, keď hľadáte nejakú konkrétnu vec. 

Ak  napríklad hľadáte všeobecné rady k skočkám, je praktickejšie nájsť si samostatnú stránku škodcu „Skočky„, pretože výsledkov dostanete viac, ako keď do vyhľadávača napíšete „Skočky„. To preto, že na stránke o skočkách sú zobrazené aj texty, ktoré sú priradené skočkám, aj keď sa slovo „skočky“ explicitne v texte nevyskytuje a teda vyhľadávač daný text nenájde a danú radu teda nezobrazí.