Cesnakový olejový sprej

Postup

Obsahuje síru, ktorá je pre vošky jedovatá a tiež antibakteriálnu a antifungálnu látku.

Nastrúhajte alebo najemno nakrájajte tri-štyri strúčiky cesnaku a pridajte dve lyžičky minerálneho oleja. Zmes nechajte 24 hodín odstáť, preceďte, aby v tekutine nezostal cesnak, pridajte lyžičku tekutého mydla alebo prípravku na umývanie riadu. Túto zmes môžete skladovať a podľa potreby riediť vodou. Najskôr sprej vyskúšajte na malej časti rastliny, ak po dvoch dňoch nedôjde k poškodeniu listov, môžete ho bezpečne používať, inak je potrebné ešte intenzívnejšie riedenie. Keď sprej rastline neškodí, celú ju postriekajte, pričom venujte špeciálnu pozornosť spodnej strane listov.

Cesnakový olej nie je selektívny insekticíd. Znamená to, že neničí len škodcov, ale ničiť môže aj užitočný hmyz, ktorý vošky požiera. Ak máte na porastoch vošky, radšej použite sprej z rajčiakových listov, ktorý im neškodí.

Zelenina, ktorej sa výluh týka

Škodca, na ktorého funguje

Ako hľadať?

Tento vyhľadávač vyhľadáva výrazy iba v texte a nadpisoch rád, vyluhov a podobne.

NEVYHĽADÁVA v kategóriách, mesiacoch, aktivitách a v prepojeniach.

Je teda vhodný, keď hľadáte nejakú konkrétnu vec. 

Ak  napríklad hľadáte všeobecné rady k skočkám, je praktickejšie nájsť si samostatnú stránku škodcu „Skočky„, pretože výsledkov dostanete viac, ako keď do vyhľadávača napíšete „Skočky„. To preto, že na stránke o skočkách sú zobrazené aj texty, ktoré sú priradené skočkám, aj keď sa slovo „skočky“ explicitne v texte nevyskytuje a teda vyhľadávač daný text nenájde a danú radu teda nezobrazí.